Kde všade sa dá grilovať

Klasické grilovanie na záhradke alebo na dvore pozná asi každý. Je to jednoduché, rozložiť gril, chodiť do domu pre jedlo a pitie a užívať si, čo hrdlo ráči. Kde ešte sa ale dá grilovať?

Na vysokej nohe

Obľúbené je grilovanie na terasách a balkónoch. Tu ale pozor, ak dom nie je váš, máte prudérnych susedov alebo spoľahlivý požiarny hlásič. Ak nechcete riskovať hasičov pod oknom a prúd vody v okne, skúste radšej plynový alebo elektrický gril.

Na divoko

Ste vášnivým rybárom? Nie je nič lepšie, než si postaviť gril niekde pri rieke a úlovok rovno spracovať. Dobrú službu vám urobí ako plynový gril, tak aj ten na drevené uhlie. Na splachovanie použite pivo vychladené v rieke a pochopíte, prečo toľko chlapov miluje chodiť na ryby.

V prachu cesty

Prestalo vás baviť sledovanie pätníkov a máte pred sebou ešte dlhú cestu? Kto vám bráni zastaviť na odpočívadle a vytiahnuť gril? Plynový je skladný, použiteľný všade a vykúzlite ním pohodlný obed na tie kilometre a kilometre, ktoré na vás ešte čakajú.

Pri rodinnom krbe

Rozložiť si v obývačke gril na drevené uhlie asi nikoho nenapadne, ale nie je dôvod, prečo si negrilovať mäso na elektrickom. Skúšali ste už grilovať pri počítači? A prečo nie?

Pod stanom

Ku kempovaniu patrí táborák. Ten síce nie je všade povolený, ale dobrý gril ho spoľahlivo nahradí. Tu sa vám bude hodiť plynový, pri ktorom nehrozí podpálenie okolia odskočeným uhlíkom. Nikto z nás by nechcel hasiť step, alebo áno?

V lese a parku

Myslíte si, že do lesa a parku nesmie oheň? Chyba. Existujú tzv. piknikové miesta, ktoré má väčšina miest uvedené na webe v zozname piknikových miest. Tieto miesta sú označené ceduľou a piknikovým rádom, takže sa nemôžete spliesť. Nájdete tam ohnisko alebo miesto, na ktorom môžete grilovať a opekať podľa chuti. Pozor na „čierne“ ohniská bez označenia – môže sa stať, že ich v lese založil niekto nelegálne a vy za neho „zlíznete“ pokutu.

 

späť

 

HYZA Penam